koszyczki szydełkowe wzory

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: szukam haftujących które chetnie podzielą się doświadczeniem
" />muszelko dziękuję Ci za namiary na kurs, ściągnęłam a teraz poczytam no i trzeba spróbować
i za namiar na gazetkę, poszukam jej.. ciekawe czy mają ją w tych komisach gazetowych...?? poszukam

ten chłopczyk z dziewczynką to wzór z vervaco, bardzo mi się podobają ich wzory, na poduchy są śliczne i na kiedyś jak będziecie mieli dzidziusia to metryczki super a druga, nie z vervaco tylko z gazety:


i wrzuce jeszcze z przybliżenia elementy obruska


wiesz z tymi misiami na szydełku to ja wiem że trudniejsza sprawa, ale normalka że jak zacznę to od najłatwiejszych rzeczy... np jeśli nie bieżnik czy coś to serwetka do koszyczka wielkanocnego


">No to odkrywamy coraz więcej wspólnego ze sobobą bo ja również mam duuużego fioooła na punkcie kwiatów moje mieszkanie jest wypełnione nimi prawie do granic możliwości.... ale fajnie ja się ograniczam ale to nie jest takie proste. Na razie na 1 podlewanie starcza mi 4 litry wody
a jakie kwiatki najbardziej lubisz? które ci najwięcej radochy sprawiają a które ciężej Ci się hoduje?

ja również pozdrawiam serdecznie
Źródło: forum.moja-ostroleka.pl/viewtopic.php?t=4508Temat: Świąteczne specjały regionu - Żarki 8.04.06 - [GW]
" />Gazeta.pl > Częstochowa > Aktualności > Świąteczne specjały regionu

Świąteczne specjały regionu

Aneta Nawrot 07-04-2006 , ostatnia aktualizacja 07-04-2006 10:42

W sobotę warto wybrać się do Żarek, na pierwszy w tym roku "Kupiecki sąsiek", żeby kupić ozdobione jajka kurze i strusie, serwetki do koszyczków, koszyczki lub palmy


W zabytkowej stodole na miejskim targowisku czekać będą w godz. 9-12 kupcy przygotowani na zbliżającą się Wielkanoc:

• Małgorzata Wojciechowska i Małgorzata Frukacz z Żarek. Panie reprezentują Koło Sprawnych Rąk w Miejskim Domu Kultury w Żarkach. Specjalizują się w wykonywaniu koronkowych i szydełkowych ozdób. Sprzedawać będą m.in. serwetki, koronkowe czapki, ozdoby na jajka, pokażą także sposoby ich wykonywania.

• Małgorzata Dudek z Przybynowa - prowadzi agrogospodarstwo pośrodku lasu. Atrakcją jej obejścia jest pięć strusi. Pani Małgorzata oferuje ich jajka, mięso oraz pióra w różnych kolorach. W stodole pokaże też zdobione wydmuszki.

• Jadwiga Plesińska z Żarek - piecze najlepszy chleb tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę - najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego, a cztery lata później - Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka z mąki gryczanej, wody i drożdży. Przez tydzień utrzymuje on wilgotność, jest polecany osobom cierpiącym na choroby przewodu pokarmowego.

• Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa - od kilku lat hodują kozy. Sprzedają kozie mleko i sery. Do stodoły przyjadą z kozą; spotkanie z nią jest stałym punktem żareckiej imprezy.

• Marzena Lech z Czatachowy - absolwentka Zespołu Szkół w Żarkach, obecnie studentka wychowania artystycznego w Częstochowie. Zaprezentuje sposoby malowania strusich jaj.

• Nina Maziarz i Sabina Kijas z Kromołowa - siostry, przedstawicielki rodziny, która od trzech pokoleń zajmuje się zdobieniem jajek. Potrafią wyczarować na skorupce niemal każdy wzór - od tradycyjnych polskich po afrykańskie. W Kupieckim Sąsieku dadzą pokaz swojej sztuki.

• Lila Cichur z Kiełkowic - od 15 lat specjalizuje się w kompozycjach z suchych kwiatów. Przed Wielkanocą robi palmy, wykorzystując zboża i trawy.

• Wojciech Jagielski z Ogrodzieńca - prowadzi pracownię Manufaktura. Wykonuje aniołki, tryptyki, a przed Wielkanocą - również świąteczne kurki. Do żareckiej stodoły przywiezie część swego warsztatu.

• Paulina Jeleń z Wolbromia - zaprezentuje w robione przez siebie w pracowni Art-Land cacka ze szkła i ozdobione strusie jajka.

Wszystkim zebranym przygrywać ma kapela Ani Ani. Grupa ta powstała w 1997 roku. Działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Jej kierownikiem jest Henryk Sikorski (gitara). Wraz z nim na scenie występują: Marian Pasek (akordeon), Zdzisław Majchrzak (klarnet), Jerzy Niedzielski (perkusja), Jan Szmid (gitara basowa). Kapela jest laureatem licznych konkursów muzycznych, nie tylko w województwie śląskim.

Dla widzów przygotowano specjalny konkurs na temat obrzędów świątecznych. Nagrodą jest strusie jajo.
Źródło: jurapolska.com/forum/viewtopic.php?t=545
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.