koszulki z materiałów oddychających w góry

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: strój + miejscówki na jesień/zima
więc tak. moja propozycja na mono
buty - normalne jak na lato - ja używam 5.10 Freerider. idealnie łapią mono przy wszystkich trikach i się nie ślizgają na plastikowych pedałach nawet jak jest mokro (guma Stealth, taka jak w butach wspinaczkowych). w śniegu nie jeździłem to nie wiem. warto założyć cienkie skarpety bawełniane + stopki z frotte. ciepło i sucho.
nogi - spodnie długie, jeansy lub polarowe, pod spód piszczele dla ochrony. polecam jeszcze spodnie dla wspinaczy - mają klin w kroku co poprawia ruchomość nóg, a do tego są zrobione z odpornych na uszkodzenia materiałów ceny dość wysokie ale akurat miałem takie i są idealne. ważne, żeby były w miarę dopasowane, żeby się w korby nie wkręcały. można zainwestować w spodnie z oddychających i wiatro-deszczoodpornych materiałów ale to już wyższa półka cenowa.
korpus - koszulka termoaktywna z oddychającego materiału (tzw. antypotna w góry- np. ze spandexu), na to lekka bluza polarowa tzw. setka (chodzi o grubość materiału) i na górę softshell- oddycha, nie przepuszcza wody i często wiatru. warto zainwestować w dobry choć ceny są wysokie ale będzie służył długo i wszędzie. polecam np. Marmota, Salewe.
głowa - czapka lub opaska z windstopera coby nie wiało.

idealny zestaw nada się na muni, trial, street, offroad czyli wszystkie odmiany mono i na każde warunki. oczywiście cena takich ciuchów będzie super wysoka ale można się pobawić w dobieranie stroju z tańszych materiałów. warto poszukać np. w decathlonie albo na promocjach w sklepach górskich. ewentualnie na stronie www.8a.pl.

to chyba tyle z moich doświadczeń z gór i z mono

greets
Źródło: kuglarstwo.pl/forum/viewtopic.php?t=6949

 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.