koszt wyrobienie zaproszenia do Stanów

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: wizy i vouchery do Rosji
Witam

Wybieramy się ze znajomymi w sierpniu na rejs. Jest dwuetapowy pierwsza załoga płynie do Petersburga, a my wracamy tym samym jachtem z Petersburga do Gdyni. Problem w tym ze musimy się wpierw dostać do Rosji.

Z tego, co przeczytałem na tym forum i na stronach rosyjskiej i białoruskiej ambasady wynika, ze na przejazd przez Białoruś do Rosji nie potrzebujemy wiz tranzytowych, jeśli posiadamy wizy państw członkowskich WNP (artykuł 4 umowy polsko-bialoruskiej), czyli w naszym przypadku Rosji. Aby przejechać przez Rosje tez nie potrzeba wizy tranzytowej, jeśli przedstawi się "ważne bilety uprawniające do podróży do państwa docelowego lub inne dowody potwierdzające tranzytowy cel podróży i dokumenty uprawniające do wjazdu do państwa docelowego dokumenty", a "okres pobytu na terytorium FR nie może być dłuższy niż 10 dni, licząc od dnia wjazdu" (artykuł 5 pkt. 2 umowy polsko-rosyjskiej).

Wizę do Rosji jednak będziemy musieli zdobyć, żeby bez wizy przejechać przez Białoruś (nie ma nic za darmo). Z tego co się orientuje mamy 4 wyjścia:
- męczyć kogoś na miejscu żeby wysłał nam zaproszenia (a to jak rozumiem stanowi kłopot dla zapraszającego?). Koszt wyrobienia 60 zł.
- załatwić wizę turystyczną w biurze podróży na podstawie lewego vouchera. Koszt wyrobienia od 100 zł.
- załatwić wizę turystyczną w konsulacie na podstawie vouchera otrzymanego z miejsca gdzie będziemy nocować. Koszt wyrobienia 48 zł.
- zdobyć „dowody potwierdzające tranzytowy cel podróży” (jakie to mogą być dokumenty poza biletami, albo wizą jakiegoś państwa bo ani jednym ani drugim nie dysponujemy? Rejs jest niekomercyjny więc nie ma żadnych umów, ale może da się coś załatwić). Koszt wyrobienia 60 zł.

Charakter naszej podróży jest chyba tranzytowy, wszak chcemy się dostać do Gdyni, tyle że przez Petersburg. Chcemy się tam zatrzymać na 2-3 dni, a wiza tranzytowa pozwala na 10. Nie będziemy też chyba musieli się meldować, bo będziemy w mieście krócej niż 3 dni robocze (czy sobota jest dniem roboczym?).

Jeżeli, któraś z wymienionych opcji jest nie do zrealizowania w praktyce, albo moje rozumowanie jest w którymś miejscu błędne, to bardzo proszę o informacje. Szczególnie interesuje mnie opcja tranzytowa. Może ktoś ma doświadczenie w udowadnianiu tranzytowego charakteru podróży?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Źródło: rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=77Temat: Dworce, koleje
Powrót pociągów na odcinku Kwidzyn Grudziądz


1 marca na pomorskich torach pojawi się prywatny kolejowy przewoźnik pasażerski. Polsko-brytyjskie konsorcjum PCC Rail/Arriva przejmie od PKP Przewozów Regionalnych ruch na linii Malbork - Kwidzyn. Wznowi jednocześnie przewozy zawieszone w ubiegłym roku na odcinku Kwidzyn - Grudziądz.

Władze woj. pomorskiego nie ukrywają, że wprowadzenie na tory prywatnej firmy ma zmotywować pozostałych przewoźników, czyli PKP PR i SKM, do podniesienia jakości i zmniejszenia kosztów. Dla Arrivy to z kolei rozszerzenie jej oferty. Od grudnia 2007 r. pociągi tego przewoźnika obsługują ruch na kilku liniach w woj. kujawsko-pomorskim. W przetargu okazali się tańsi od PKP PR - zażądali stawki o ok. jedną trzecią niższej od rywala.

W przypadku linii Malbork - Kwidzyn - Grudziądz przetargu nie było. Władze województwa skorzystały z formuły prawnej "zaproszenia do negocjacji". Jedynym zaproszonym była Arriva. Był to bowiem jedyny przewoźnik, który był w stanie zapewnić ruch na tej linii szynobusami.
PKP PR nie mają na Pomorzu własnych szynobusów, lecz "pożyczają" je od województwa.

Skierowanie ich na trasę do Grudziądza spowodowałoby zabranie ich z innych linii. Eksploatacja szynobusów jest blisko o połowę tańsza od składów tradycyjnych, są też lżejsze, dzięki czemu mogą rozwinąć prędkość do 70 km/godz. na będącym w złym stanie odcinku Gardeja - Grudziądz. Składy tradycyjne poruszałyby się tam z prędkością nawet do 10 km na godzinę!

Ale o wyborze Arrivy zdecydowało nie tylko to, iż ma własne szynobusy. - Konkurencja na torach podnosi jakość i pozwala racjonalizować koszty - mówi Mieczysław Struk, pomorski wicemarszałek.
Ruch lokalny na wszystkich innych liniach na Pomorzu prowadzą SKM i PKP PR. Konsorcjum zawiązane przez te spółki zażądało na 2009 r. ok. 30 proc. większej dotacji niż w 2008 r. przy zachowaniu podobnej liczby pociągów. Tłumaczono to wzrostem kosztów, m.in. podwyżką cen energii.

- Dla pasażera wprowadzenie Arrivy nie powinno mieć wielkiego znaczenia - uważa dr Marcin Wołek z Katedry Rynku Transportowego UG. - Ale w perspektywie otwarcia rynku znaczy to dużo. Pojawi się możliwość organizowania przetargów z prawdziwego zdarzenia, a o tym, czyje pociągi pojawią się na szlaku, będzie decydować ekonomia.
Z punktu widzenia pasażera ważna może być jeszcze inna sprawa. Do 28 lutego pociągi na trasie Malbork - Kwidzyn obsługują PKP PR. Pasażerowie mogą tę trasę przejechać z jednym biletem miesięcznym. Po wprowadzeniu Arrivy na trasie Malbork - Kwidzyn - Grudziądz musieliby kupować dwa bilety miesięczne.

Zarówno przedstawiciele PKP PR, jak i Arrivy zapewniają jednak, że chcą się porozumieć w sprawie wprowadzenia wspólnego biletu. PKP PR nie chcą oddawać takich linii walkowerem. Rzecznik PKP PR Paweł Ney powiedział, że spółka w tym roku chce kupić 50 używanych szynobusów. Walka o klienta będzie się rozwijać.

Powalczymy o kolejne trasy

Rozmowa z Maciejem Królakiem rzecznikiem Arrivy:

Od ponad roku pociągi Arrivy dojeżdżają do Czerska i Chojnic, a więc z waszych usług korzystają też pomorscy pasażerowie. Doskonale pamiętają oni sytuację z przełomu 2007 i 2008 r. Pociągi miały gigantyczne spóźnienia, samorządowcy z Kujaw zastanawiali się, czy nie zerwać umowy. Teraz się poprawiło, ale władze woj. pomorskiego zapowiadają, że będą zwracać dużą uwagę na jakość usług.
Na starcie mieliśmy trudne warunki, ale nie chcemy się tym usprawiedliwiać. Teraz sytuacja jest zgoła odmienna. Przez rok wyrobiliśmy sobie pozycję na rynku, dlatego dołożymy wszelkich starań, by na linii do Malborka nie było żadnych zakłóceń.

W grudniu kończy się kontrakt, jaki Urząd Marszałkowski zawarł z konsorcjum SKM i PKP PR na obsługę reszty połączeń lokalnych na Pomorzu. Będziecie walczyć o kolejne kontrakty?
Oczywiście. Cieszymy się, że samorząd woj. pomorskiego jest zdecydowany, żeby wprowadzić konkurencję na szynach. Mamy nadzieję, że wprowadzenie nowego gracza, na razie na jedną linię, to początek pewnego ciągu zdarzeń.

Kwidzyn - Grudziądz reaktywacja... Co dalej?

1 marca pojawi się 10 pociągów Arrivy w relacji Malbork - Kwidzyn - Grudziądz i 6 składów Malbork - Kwidzyn. Być może wśród tych 10 składów będą też bezpośrednie połączenia Malbork - Toruń. Rozkład ma być znany w przyszłym tygodniu. Umowa z Arrivą będzie obowiązywała od 1 marca do 10 grudnia 2009 r. Do końca lutego na trasie Malbork - Kwidzyn kursuje 14 pociągów PKP PR.
Paweł Rydzyński Polska Dziennik Bałtycki

Źródło: forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=2206


Temat: Wydanie własnego RPG


@Esco zejdźmy na ziemie, czy my tu rozmawiamy o rzeczywistości i faktach, czy raczej dajemy się ponieść fantazji? McFarlane? Może Rosiński albo Bonner? Na takich rysowników stać tylko duże wydawnictwa a nie ludzi, którzy kombinują w jaki sposób wydać swoją prace i to po jak najniższych kosztach... Tyle ode mnie na ten temat.


No akurat tak nie do końca...

Jeśli chodzi o metody, które Esco podał - to wydaje mi się, że są tam co najmniej dwa elementy - które choć wydają się profesjonalne (a za tym kosztożerne) to myślę, że przy odrobinie chęci można by z powodzeniem wykorzystać nawet przy "domorosłej metodzie" (nawet jeśli miałaby być to "wtopa już na starcie" )...

Po pierwsze:

- Motyw z materiałami multimedialnymi na CD/DVD - sam się nad tym już od dawna zastanawiałem, a konkretnie zastanawiałem się nad tym, dlaczego jak przeglądam podręczniki RPG w Empiku to nie spotkałem ani jednej pozycji, która by coś takiego oferowała; czy większość wydawców liczy na to że swoich sprawdzonych systemów nie muszą uzupełniać "tinowymi" dodatkami? Dlaczego nikt nie wykorzystuje tej metody promocji na szerszą skalę w branży RPG - mówię na szerszą skalę, bo ja się właśnie z tym nie spotkałem - ale może wy bylibyście w stanie wymienić, czy są jakieś pozycje, do których dołączane są takie bezpośrednie materiały multimedialne (nie mówię o tych co sobie można ściągnąć z neta, bo wiadomo, że kazdy jest wygodnicki i lubi mieć wszystko podane na tacy )? Czy w polsce są w ogóle jakieś?? Po podejrzewam, że zagranicą to jest wykorzystywane, tylko czemu nie u nas?? Bo ogólnie uważam to za bardzo dobry pomysł.
Zmajstrować sobie coś takiego można amatorskim sumptem za niewielką cenę - ot cena płyt - bo zakładam, że nagrywarkę to już dawno się kupiło. Oooo - a jak jeszcze ma opcję wypalania wzorków - to już prawie będzie wyglądać jak profeszional A zresztą, tak całkiem serio, jak ktoś chciałby mieć to w wersji profesjonalnej, to koszty wyrobienia płyt w fachowej "tłoczni" też chyba nie są wysokie. Kuzyn mojego znajomego pracował kiedyś w takim zakładzie, to twierdził, że to się waha na poziomie kilkudziesięciu groszy za sztukę - a to 5 lat temu było i chodziło o CD, więc dziś pewnie takie ceny dotyczą DVDków...

- no metoda następna: promocja w programach telewizji, też moim zdaniem kapitalny pomysł do wykorzystania nie tylko przez profesjonalistów...

Ale mam takie pytanie: czy w Polsce istnieją jakiekolwiek programy kulturowe, które zajmują się tematyką fandomową i w których można by o naszym hipotetycznym produkcie opowiedzieć, zaprezentować - nie jako reklamę, tylko właśnie na zaproszenie do programu o takiej tematyce, gdzie np. w danym odcinku będą prezentowane najnowsze produkty branży RPGowej??
Pytam się, bo w TV to się nie orientuję zbyt dobrze, kabla i tak nie mam więc sprawdzić nie mogę, ale tak mi się coś wydaje, że w ogóle u nas w kraju nie ma takich audycji. W ogóle nie ma takich telewizji, które by ku temu celowały (chyba nie ma, w każdym razie - ja takich nie znam, ani o takich nie słyszałem - a parę audycji o takim profilu w jednym czy drugim radiu wiosny nie czyni). A więc ktoś by je pierw musiał stworzyć... Ciekawe tylko kto i gdzie?? Bo przecież nie w TV Trwam... u Kazimiery Szczuki w "Wydaniu Drugim Poprawionym" też raczej byłoby trudno zaprezentować nasz podręcznik - choć to w sumie też książka, tylko trochę inna
Źródło: erpg.pl/forum/viewtopic.php?t=1909
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.