koszt kubika świerku

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: Kaniorki budują dom z bala :) ...komentarze tutaj !!!
Byłam u ogrodnika !! :lol:
Popytałam co moge wsadzić pomiędzy brzozami, świerkami i sosnami....
Dostałam dłuuuuuuuuuuga listę :lol: :lol: :lol: wraz z cenami :o :lol: :lol:
Buki, gladycje, jabłonki, klony, leszczyna, sliwa czerwona, pęcherznice, derenie, jasminowiec, tamaryszek, perukowiec, tawuły, pigwowiec, forsycja, budleja, żarnowiec, berberys, ognik, irga, żylistek, bzy, krzewuszki, bez koralowy.
Mam sadzić conajmniej 1 m od siatki, najlepiej więcej.
Rozciągnąć agrowłóknine, która potem przykryc korą.
Agrowłóknina szerokośc 1,60 kosztuje 2 zl/metr.
Dostałam tez namiar na gościa, który wozi ziemie. Koszt 350 zł za 12 kubików.
Wystarcza to na 100 m kw. trawnika.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=138283Temat: Piaseczno i okolice
Betsi
Podobno od niedawna mozna kupic nawet w hipermarketach budowlanych a wystepuje tam glownie w postaci tzw "galanterii". Z pewnoscia dostaniesz w skladach DLH , zarowno w tarcicy jak i juz przygotowany.

Taras mozna wykonac nie koniecznie z drewna egzotycznego. Musi to byc jednak drewno odporne na wode i solidnie zaimpregnowane.
W skladach z akcesoriami ogrodowymi mozna kupic impregnowane deski ryflowane. Samo olejowanie nie zawsze jednak wystarcza , czasem trzeba lakierowac.
Z jednej strony to plus , bo mozna zabarwic na dowolny kolor z drugiej jednak trzeba co jakis czas konserwowac a lakier dosyc szybko dostaje w kosc , wiec nawet miejscowe wytarcie czy zniszczenie pociaga za soba renowacje calosci.
Na tarasy zewnetrzne nadaja sie grochodrzewy, akacje, niektore gatunki swierku i sosny, eukaliptus, zywotniki/tuje/ i dostepne odmiany cedru.
Taras wymaga jednak odpowiedniej twardosci, wiec nieegzotyczne gatunki trzeba czesto konserwowac.

Barozi
Co do ceny to mysle , ze chyba troszke malo policzyles.
Przygotowanie podloza, wylewki, kleje elastyczne, fugi, izolacja przeciwilgociowa , robocizna, jesli jest robota zlecona, wyjdzie Ci troszke wiecej chyba niz 200 za metr kw .
Srednio dobry gres mrozoodporny, szkliwiony w formacie 45x 45 to koszt juz ok 100zl, izolacja ok 50 zl, ulozenie plytki podobnie a wiec juz sie zaczynaja robic koszty.

Taras tej wielkosci posadzisz na 6 stopach betonowych. Kubik drewna egzotycznego teaku moze kosztowac nawet kolo 6tys, co daje Ci na tarasie ok 30-32 m2 podlogi.
Dodaj robocizne, odpad, to wyjdzie chyba jednak drozej niz te Twoje 200 od metra przeznaczone na taras ale jakiejs ogromnej roznicy jednak nie bedzie.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=1357
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.