Kościół Alojzego Orione Warszawa

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: Modlitwa ekumeniczna w Warszawie
Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania EFFATHA we współpracy z Warszawskim Odziałem Polskiej Rady Ekumenicznej i Parafią Rzymskokatolicką św. Alojzego Orione w Warszawie zapraszają na spotkanie ekumeniczne

Spotkaniu przewodniczy ks. bp Marek Izdebski, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Nabożeństwo oparte jest na fragmentach Liturgii Światowego Dnia Modlitwy roku 2009, przygotowanej przez chrześcijanki Papui – Nowej Gwinei. Udział biorą chrześcijanki z 9 Kościołów, siostry zakonne: franciszkanki, urszulanki, albertynki, duchaczki, bazylianki, przedstawicielki Polskiego Związku Kobiet Katolickich i Chemin-Neuf.

Refleksje na temat główny spotkania "W Chrystusie stanowimy jedno ciało" wygłosi red. Halina Radacz, diakon Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Redakcja Programów Ekumenicznych TVP2. Informacje o Światowym Dniu Modlitwy 2009 przekaże Joanna Kamińska z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, przewodnicząca Krajowego Komitetu ŚDM. Na zakończenie uczestnicy spotkania zaśpiewają pieśń „Abyśmy byli jedno”, tradycyjnie podzielą się chlebem i będą się modlić modlitwą „Ojcze nasz”

Po nabożeństwie odbędzie się agapa.

Kiedy: 23 marca 2009 (poniedziałek)
Godzina: 19.00
Miejsce spotkania: kościół parafialny przy ul. Lindley’a 12

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x18848/dzisiaj-modlitwa-ekumeniczna-warszawa/

Zdrowaś Maryjo.....
Źródło: traditia.fora.pl/a/a,1810.htmlTemat: Apel Jasnogórski - Rozważania
Apel Jasnogórski - Rozważania prowdził Ks. Grzegorz Nowicki - 23.03.2010

    Maryjo, Matko Matko nasza Najlepsza, w tych dniach z róznych stron Polski przybywaja do Ciebie młodzi ludzie, którzy stoją na progu egzaminów maturalnych i wyboru zyciowej drogi. Dziś i jutro przy Twoim tronie, gromadzi się młodzież dziecezji włocławskiej. Co roku przyjeżdzają tunowi młodzi, ale wciąż z tą samą prośbą, otwierają swe serca tak, jak przed Matką i proszą o wskazówke, jak żyć w przyjazni z Twoim Synem przez całe swoje życie. Twój oddany sługa, Papież Jan Paweł II wypowiedział kiedyś do młodych słowa; Jesteście skarbem Boga, skarbem Kościoła, jesteście nadzieją świata, jesteści prorokami nowego świata, pozwólcie się odnależć Bogu, pozwólcie odnależć się! Dziś ztego świętego miejsca w imieniu wszystkich zatroskanych o młode pokolenie pytam: Młody człowikujak cię odnależć, młody człowieku kiedy zrozumiesz że jest tylu ludzi którzy chcą ci naprawdę pomóc. Jak myślisz , dlaczego? Bo ciężko jest patrzeć, jak łatwo niszczysz swoje zycie, bo cieżko jest patrzeć jak pochłaniają cie nałogi. Bo ciężko jest patrzeć jak nie szanujesz rodziny, bliskich i rówieśników. Bo ciężko jest patrzeć jk nie dbasz o zdrowie. Bo cięzko jest patrzeć jak miłość sprowadzasz do pojęcia pornografii.

    Maryjo, Królowo młodzieży, pomóż młodym dostrzec potrzebę zastanowienia się nad swoim życiem, by nie szli bezmyślnie w życiową drogę, by nie karmili sie pseudo wartościami lansowanymi przez bandytów i złodziei okradających ich z godności, by nie dali się oszukiwać i wykorzystywać. Młody człoweku pozwól Jezusowi i Jego Matce zaleczyć ranę na twoim sercu. Dziś wielu maturzystów odeszło sprzed Twego tronu Maryjo z poczuciem że Chrystus, którego przyjęli w Komunii Św. stanie się ich największym Przyjacielem. Bo Twój Syn, w relacji z drugim człowiekiem zawsze kieruje sie ostawą miłości, miłości która pozwala gdy ktoś upadnie na nowo powstać, aby żyć, właśnie takiego życia, przepełnionego prawdą i miłością potrzebują współcześni, by być autentycznymi swiadkami miłości. Czcigodny sługa Boży Jan Paweł II, zachęcał nie raz młodych; Nie lękajcie się iść drogą, którą Chrystus przeszedł jako pierwszy. Niech wasza młodość nada rozpoczynającemu się trzeciemu Tysiącleciu, ton nadziei i entuzjazmu, typowe dla waszego wieku. Jeżeli pozwolicie łasce Bożej działać w waszym wnętrzu, jeśli z powagą dochowacie wierności swoim codziennym powinnością, uczynicie to nowe stulecie, czasem lepszym dla wszystkich.

    Maryjo, dodawaj młodym i nam wszystkim odwagi, by w naszym życiu zawsze jaśniało Światło Chrystusa, które będzie oświecać, trudne, życiowe drogi. Dodawaj nadziei, byśmy stawali się dobrymi i slachetnymi ludżmi.


Wraz z intencjami z którymi tu dziś przybywamy, pragniemy powierzać Tobie Matko nasza Najlepsza, Ojca Świętego Benedykta XVI i jego posługę w Kościele powszechnym. Modlimy sie za naszego ks. biskupa diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa, ks. bp. pomocniczego Stanisława Dębickiego, którzy przewodniczą tegorocznej pielgrzymce maturzystów z naszej diecezji, niech Twoja opieka wspiera ich i wszystkich biskupów. Powierzamy Tobie wszystkich kapłanów, katechetów, wychowawców ich rodziców, polecamy młodzież maturalną i wszystkie sprawy i problemy, pragniemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, polecamy wszystkich naszych Dobrodziejów, a w sposób szczególny Ojców Paulinów. W naszą modlitwę włączamy prośby wszystkich uczestników dzisiejszego Apelu, którzy towarzyszą nam za pośrednictwem Radia Jasnagóra, Radia Maryja, oraz Telewizji Trwam. Maryjo spojrzyj łaskawym wzrokiem na intencje zapisane w Księdze Apelowej, i przedstaw je swojemu Synowi
Jasnogórska Matko Kościoła, pragniemy polecać bonifraterskie Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w dekanacie Łódż Chojny w którym trwa nawiedzenie Kopii cudownego Obrazy, Twej Matczynej opiece polecamy pielgrzymów dnia dzisiejszego, a w sposób szczególny pielgrzymkę maturzystów diecezji
wrocławskiej, maturzystów z Siedlac, Oświęcimia, Kędzierzyna Kożla, oraz Lubania, którzy podejmują się nocnego czuwania, tu u Twego tronu.


Sto lat temu, Papież Pius X, kiedy przekazywał korony na Jasną Górę dla Cudownego Obrazu Matki Bożej, powiedział; Dla kochanego Narodu dar.
W tym roku, kochający Cię i oddany Maryjo Naród , pragnie ofiarować nowe korony i suknie na znak swojej miłości i zawierzenia. Dary serca złożyli między innymi:
- Wspólnota Różańcowa z Parafii Najświętszej Maryii Panny Wniebowziętej w Obornikach, archidiecezja poznańska.
- Żywy Różaniec Kapłański przy Parafii Matki Bożej Bolesne w Poznaniu na Św.Łazarzu
- Kółka Różancowe z Parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku z miejscowości Nakły,
- z Parafii Najświętszej Matryi Panny Królowej Polski w Olszewie Borkach, diecezja łomżyńska
- z miejscowości Rudze, Parafii św.Wojciecha i Jerzego w Zatorze,archidiecezja krakowska,
- Wspólnota Żywegoóżańca z Parafii Św. Alojzego Orione w Warszawie.
- Koło Przyjaciół Radia Maryja z Parafii klegiackiej Wniebowziećia NMP w Środzie Wielkopolskiej
- Parafii św Anny we Wrocławiu,
- Apostolat Maryjny z Parafii św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim,
- Wierni z miejscowości Hadykówka, Parafia Przemienienia Pańskiego, diecezja rzeszowska, parafia w Cmolasie,
- ParafiA Trójcy Przenajświetszej w Stalowej Woli
- Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego,
- z Parafii NiepokalanegoSerca Najświętszej Maryii Panny
- Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Hojnowie diecezja legnicka
- Firma Transportowo - Drogowa w Olkuszowej Górnej z woj. podkarpackiego
- Róża Różańcowa z Boszkowic, diecezja legnicka
- z Parafii św. Stanisława Biskupa w Kosinie archidiecezja przemyska
- z Parafii św. Marcina w Kszelowie w archidiecezji wrocławskiej
Źródło: forum.katolicki.net/viewtopic.php?t=2876
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.