Konwersja pef do DNG

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: RAW i DNG
Konwersja RAW'a danego producenta do DNG - NIE JEST bezstratna. Plik DNG najczesciej ma mniejszy rozmiar, nawet o 20-30% w zaleznosci od modelu.

Same dane zdjecia nie sa tracone. Natomiast sa tracone metadane zapisane w RAW'ie. Te metadane moga byc wykorzystywane prze niektore programy, na pewno dedykowane danego producenta. Ale nie tylko!

W oryginalnym RAW'ie masz podglad JPG zrobiony przez puszke. Przy konwersji do DNG podglad moze byc w inny.
http://www.adobe.com/prod...commandline.pdf

Ponadto, jezeli zapisujesz zdjecia jako sRAW (w przypadku Canon'a) - przejscie na DNG moze nawet zwiekszyc rozmiar pliku - do odpowiednika DNG zrobionego z pelnego RAW'a (rozna ilosc bitow na pixel):
http://lclevy.free.fr/cr2/#sraw
Źródło: optyczne.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1850Temat: Plug-in Camera Raw (dla Photoshopa)
Jak wspomniałem, adresujecie - moim zdaniem - żale pod nie do końca właściwy adres. Doskonale rozumiem to, że takie podejście Adobe to jest zwązane z kasą. Ale dlaczego w swych wypowiedziach nie ustosunkowujecie się do producentów aparatów. Co takiego stoi na przeszkodzie, by pliki były kompatybilne w dół? Czy to nie absurd, że plików np. z E30 nie będzie można wołać w starszych wersjach Olympus Studio?
Monopol. Owszem, też uważam, że jest czymś negatywnym, ale tutaj to po prostu nadużycie nazewnictwa. To po prostu standard. Tak jak chociażby PDF. Czy jest coś złego w tym, że nie ma burdelu spowodowanego kilkoma różnymi rodzajami plików tego rodzaju?
Piszesz RE o uzależnieniu się od Adobe producentó aparatów w związku z wyborem DNG. Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Poza tym nie widzę przeszkód, by np wzorem Pentaksa w puszce była możliwość wyboru rodzaju pliku: natywny/DNG.
Chcąc być złośliwy napisałbym: "Rozumiem, że format otwarty 4/3 to samo dobro, zaś format otwarty DNG to samo zło".
***** - nie pisałęm, że aktualizacja wtyczki to banalna sprawa, tylko że zmiana zapisu w pliku RAW takową jest.
Adobe po prostu stosuje dokładnnie takąsamą politykę, jak Olympus, Nikon czy Canon jeśli chodzi o zgodność plików. Z tą różnicą, że daje darmowy konwerter DNG. Czy jest to upierdliwe? Oczywiście. Ale nie ZMUSZA nikogo do zakupu aktualizacji. Poza tym posiadając przetwarzanie wsadowe, banalnie prosty interfejs i brak potrzeby instalacji ograniczył ową upierdliwość do granic możliwości.
Źródło: forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=2517


Temat: ReaConverter Pro 4.0
Free download ReaConverter Pro 4.0 | Pobierz za darmo ReaConverter Pro 4.0

Potężny w swych możliwościach konwerter plików graficznych na chwilę obecną potrafi zamienić między innymi pliki BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF, ICO, PCD, EMF, WMF, PDF, EPS, PS, AI, CRW, CR2, DNG, DCR, NEF, RAW, RAF, X3F, ORF, SRF, MRW, BAY, PEF oraz wiele innych (łącznie ponad 300 formatów) na formaty BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF, JP2, PCX, TGA, PPM, PGM, PDF. Ponadto wyposażony został w automaty pozwalające na wstępną obróbkę obrazu miedzy innymi dodawanie znaków wodnych zarówno graficznych jak i tekstowych, dodawanie ramek, wyostrzanie lub smużenie, obracanie obrazu czy też zmianę poziomu nasycenia barw.

ReaConverter Pro funkcjonuje na systemach Windows XP 32-bit, Windows Vista 32-bit, Windows 9x, Windows NT 4.0, Windows 2000.

Pobierz program ReaConverter Pro 4.0 Kod: http://www.reasoft.com/downloads/ReaConverterPro.exe
Źródło: forum.wiaderko.com/showthread.php?t=184108


Temat: [RS] Irfan View 4.00 + Irfan View plug - ins 4.00 + Jezyk po
http://www.ex-torrent.pl/_upload/200...c60ba22fc2.jpg

Irfan View 4.00 + Irfan View plug-ins 4.00 + Jezyk polski

W folderze znajduje sie tez dokladny opis instalacji poszczegolnych dodatkow.

IrfanView to bardzo szybka, 32-bitowa przegladarka i konwerter formatów plików graficznych w jednym. Program pozwala tworzyc miniaturki obrazów oraz posiada opcje preview. Aplikacja ma równiez mozliwosc prezentowania zdjec w postaci pokazu slajdów, udostepnia takze funkcje automatycznej konwersji wielu plików. W programie dostepnych jest kilkanascie efektów specjalnych słuzacych do manipulowania obrazem, modul przechwytywania ekranu oraz wbudowany odtwarzacz multimedialny.
Funkcjonalnosc aplikacji mozna rozszerzac dzieki wtyczkom .

Obslugiwane formaty:
AIF, ANI/CUR, ASF, AU/SND, AVI, AWD, B3D, BMP/DIB, CAD formats, CLP, DDS, Dicom/ACR, DJVU, ECW, EMF/WMF, EPS/PS/PDF, FITS, FPX (FlashPix), FSH, G3, GIF, HDR, ICO/ICL/EXE/DLL, IFF/LBM, IMG (GEM), JPG2000, JPG, JPM, KDC, LDF, LWF, MED, MID/RMI, MNG/JNG,OV, MP3, MPG, MrSID, NLM/NOL/NGG, OGG, PBM/PGM/PPM, PCX/DCX, PhotoCD, PNG, PSD, PSP, PVR, RAS/SUN, RAW, Real Audio (RA), RLE, SFF, SFW, SGI/RGB, SWF, TGA, TIF, TTF, TXT, WAD, WAV, WBMP, XBM, XPM, CRW/CR2, VTF, DNG, NEF, ORF, RAF, MRW, DCR, X3F, PEF, SRF, EFF, DXF, DWG, HPGL, CGM, SVG, MOV, Photo-CD etc.

Rozmiar: 6.86 MB

http://rapidshare.com/files/30238893...lski._DMF_.rar
Źródło: darkmachine.pl/showthread.php?t=9722


Temat: Ostatnie nowości, Upload by Kartacz

  Ostatnie nowości, Upload by Kartacz :

Acronis True Image Home 2009 v12.0.0.9770

Acronis True Image umożliwia tworzenie obrazów dysków twardych, wybranych partycji lub plików i folderów. Program oferuje dwa rodzaje tworzenia obrazów. Standardowy, umożliwia tworzenie obrazów całych dysków twardych, wraz z systemami operacyjnymi, aplikacjami, ustawieniami użytkownika i wszystkimi danymi. W przypadku utraty całości lub części danych możliwe jest przywracanie stanu komputera bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego. Ponadto program pozwala na tworzenie i przywracanie obrazów indywidualnych plików i folderów, takich jak folder Moje Dokumenty lub określony plik. Program udostępnia wszechstronnego kreatora umożliwiającego wykonywanie wszystkich etapów tworzenia obrazu.

88.68 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. DefragExpress v1.49

DefragExpress to unikatowy i sprytny defragmentator stworzony do przeprowadzenia defragmentacji dysku twardego tak szybko i prosto jak to tylko możliwe i jednocześnie w tym samym czasie mogący odzyskać wydajność dostępu do plików, jaki powinien być możliwy podczas normalnej pracy. Utrzymanie i zminimalizowanie fragmentacji dysku twardego jest bardzo ważna dla wydajności systemu. DefragExpress jest bardzo prosty w użyciu i nie potrzebuje żadnej wiedzy o plikach czy fragmentacji.

1.67 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. Easy DVD Creator v2.0.11

Program do konwersji wszelkiej maści plików wideo na format potrzebny do nagrania płyty DVD-Video. Easy DVD Creator obsługuje formaty AVI/DIVX/XVID, MPEG/DAT, WMV/ASF/ASX, RM/RMVB, MOV/QT, 3GP/3G2, MP4/M4V, FLV i TOD. Aplikacja jest możliwie prosta w obsłudze - wystarczy dodać wybrane filmy na listę, a następnie kliknąć na przycisk "Start". Po zakończeniu konwersji wynikowe pliki możemy przegrać na płytę, którą odczyta stacjonarny odtwarzacz DVD.

7.01 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. FinePrint v6.10

FinePrint to rozbudowany program obsługi drukarki umożliwiający wydruk 2, 4 lub 8 stron na jednej kartce papieru. Dzięki temu niższe są koszty papieru oraz toneru lub tuszu, a także sam wydruk dokumentów trwa szybciej. Program oferuje m.in. opcję druku dwustronnego, sterowanie nasyceniem kolorów, tworzenie nagłówków i stopek z dowolnie wybranych plików graficznych, zapisywanie dokumentów do formatu: TIFF, JPEG, BMP, zapis wydruków do oddzielnego katalogu w celu sprawniejszego wyszukiwania i indeksowania dokumentów, skalowanie papieru, dostosowanie rozmiaru marginesów. Ciekawą opcją jest także możliwość tworzenia "wirtualnych drukarek", którym przypisane są odpowiednio skonfigurowane właściwości wydruku.

1.81 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. HTTP Analyzer v4.0.2.138

IEInspector HTTP Analyzer to podręczne narzędzie, które pozwala Ci monitorować, śledzić, uruchamiać i analizować ruch HTTP/HTTPS w czasie rzeczywistym. Jest używany przez przemysł-kierowniczy wliczając Microsoft, Cisco, AOL i Google. Może śledzić i wyświetlać obszerne informacje o ruchu.

4.82 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. UltraEdit v15.00.0.1047

Ultra Edit to poręczny edytor tekstowy, heksadecymalny i HTML w jednym. Daje nam możliwość kontroli błędów w języku (literówki, itp), przeszukiwania kolumn szesnastkowych, a także ich sortowania i tworzenia. Aplikacja posiada również funkcje kolorowania i podkreślania składni jak i tworzenia paska narzędzi, który możemy dowolnie skonfigurować.

15.13 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. MCataloguer v2.9.5.0

MCataloguer to oparty o Unicode program przeznaczony do katalogowania dowolnych plików. Aplikacja umożliwia tworzenie miniatur plików AI, BMP, CUR, DIB, EMF, GIF, ICO, JPG, JNG, MNG, PGM, PNM, PPM, PNG, PCD, PSD, PCX, RAS, TIF, TIFF, TGA, WBMP, WMF, PDF, BAY, BMQ, CAM, CR2, CRW, CS1, DC2, DCR, DNG, ICC, K25, KDC, MOS, MRW, NEF, ORF, PEF, RAF, RAW, SRF, THM AND X3F, odczyt danych z plików AAC, APE, MP3, MPC, OGG, WMA, a nawet podgląd zawartości archiwów ACE, ARJ, CAB, GZ, JAR, LZH, RAR, TGZ, ZIP i SFX.

2.79 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. PdfFactory Pro v3.50

Jeden z najlepszych programów umożliwiających generowanie dokumentów w formacie PDF. Pliki PDF mogą być generowane z dowolnego programu posiadającego opcję drukowania. Wersja Pro w stosunku do podstawowej, wzbogacona jest o szereg funkcji przydatnych do zastosowań profesjonalnych. Główną różnicą jest możliwość zabezpieczania hasłem tworzonych dokumentów hasłem przed otwieraniem, kopiowaniem z dokumentu tekstu i grafiki, drukowaniem i edycją. Hasło jest kodowane 128-bitowym algorytmem szyfrującym. Dokumenty mogą być także przejrzyście podzielone dzięki systemowi zakładek. Analogicznie jak podstawowa wersja, pdfFactory Pro umożliwia generowanie plików PDF zawierających hiperłącza (linki) do stron WWW lub adresów e-mail.

1.78 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. Sisulizer v2008.285 Enterprise Edition

Translator kodów źródłowych przeznaczony dla programistów umożliwiający m.in. połączenie w jednym projekcie programowym plików XML , Delhi, .NET, CHM, HTML, a nawet lokalnych i zdalnych baz danych.

43.53 MB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. URL Helper 3.03

URL Helper to aplikacja służąca do generowania ukrytych adresów URL w celu wskazania ich np. menadżerowi pobierania. Wiele stron internetowych udostępniających pliki audio i video ukrywa linki przy pomocy skryptów JavaScript czy ActiveX, przez co często trudno wskazać faktyczny adres pliku. URL Helper umożliwia uzyskanie poprawnego adresu w jednym prostym kroku, za pomocą kilku kliknięć.

946.44 KB

Kod: Link został usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum. Cdn...

Pozdrawiam
Źródło: forum.wiaderko.com/showthread.php?t=111475
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.