kontraplus wikipedia

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: Orzeł i gwiazda
" />No, w końcu dostałem w swoje łapy "Orła i Gwiazdę". Zagrać jeszcze nie zdążyłem (prawdopodobnie w weekend spróbuję kampanię na 3 graczy, oczywiście zamieszczę relację ), ale co do pierwszych wrażeń:
1) Pudełko. Niewielkie- to jest plus- ale trochę zbyt luźne i to jest już minus. Totalne przeciwieństwo "Córki gubernatora" .
2) Mapa- to że będzie duża wiedziałem i traktuję to również na plus. Ale... co do jakości- przypomina trochę tę z Twilight Struggle. Jak za taką cenę to oczekiwałem raczej czegoś twardszego i jestem trochę tym rozczarowany.
3) Naklejki na bloczki- roboty z nimi było sporo, ale wyglądają super .
4) Karty - rozmiarowo chyba odrobinę mniejsze od standardowych, ale wyglądają super, znakomicie, cudownie . Bardzo klimatyczne (jedyna rzecz która to osłabia to częste "Foto: Wikipedia", ale inaczej się tego zrobić podejrzewam nie dało), jak się doda do tego przejrzystość to jest naprawdę bardzo dobrze. Natomiast oto wątpliwości jakie się pojawiły po pobieżnym przeczytaniu:
a) "Byli oficerowie carscy", radziecka 2- "mają minimum 8 PZ lub zajmują Kijów oraz Homel lub Smoleńsk"- drugi fragment można interpretować na dwa sposoby- albo mają Kijów i Homel/Smoleńsk, albo mają Kijów+Homel lub Smoleńsk sam. Jak jest?
b) "Masowe dezercje", radziecka/polska 5- jeśli ta inicjatywa wynosi 3 lub więcej i wskazuje się następne pole... to co z tego wynika ? Straty są na obydwu polach czy tylko na tym następnym?
c) "Niesubordynacja", radziecka 38- do końca rundy, gry, czy jak ? Nie jest doprecyzowane.
d) "Atak na Warszawę" radziecka 50- dokładnie 4 pola muszą być czy maksymalnie 4?
e) "Biali kontra Czerwoni" polska 42- nie ma ograniczeń co do ilości tego? Tzn. jeśli gracz sowiecki ma powiedzmy 3 karty i wszystkie o wartości 1, to znaczy że straci w efekcie całą rękę?

Pozdrawiam
Źródło: pitchcar.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=7664

 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.