Kołdra owcza wełna pranie

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: KOŁDRA WEŁNIANA MERYNOS
WITAM

Mam do sprzedania kołdrę z owczej wełny
//fotki w galeri//
ROZMIARY 155X200CM
Nowa nie używana, zapakowana w torbę.

Jest idealna dla alergików; nie drażni skóry, przepuszcza powietrze. Lanolina - naturalny tłuszcz zwierzęcy, który nie znika nawet po praniu - chroni ją przed trwałym osadzaniem się brudu i kurzu, a dodatkowo zabija drobnoustroje i bakterie. Ponadto wełny najwyższej jakości eliminują szkodliwe jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi, właściwymi dla ludzkiego organizmu. Wełna ze względu na swoją komórkową budowę jest bardzo higroskopijna - wchłania i utrzymuje w sobie duże ilości wilgoci przyswajanej z otoczenia. Dlatego też wyroby wełniane dobrze wchłaniają ludzki pot. Zawartość wilgoci (osiągająca nawet 33%) nie daje w dotyku nieprzyjemnego i niehigienicznego mokrego wrażenia. Wysoka higroskopijność wełny wpływa również na jej termiczne właściwości - dzięki wchłoniętej wilgoci zużywa mniej ciepła z otoczenia, efektywniej i oszczędniej chroniąc przed chłodem.
Cena 250zł
Źródło: redamlyn.fora.pl/a/a,1590.htmlTemat: Kołdra - dylemat..
To ja bym w takiej sytuacji poleciła kołdrę podwójną na 4 pory roku. Najprościej rzecz biorąc składa się ona z dwóch kołder spiętych na obrzeżu zamkiem błyskawicznym. W lato odpina się grubszą kołdrę i zostawia tylko cieńszą letnią. W sezonie przejściowym wiosenno-jesiennym, używa pojedyńczej, grubszej kołdry, a w zimie spina obie razem i powstaje taka warsta puchu, że nawet największe zmarźlaki nie powinny narzekać.

Do wełny owczej to jakoś nie jestem przekonana - w końcu porządną kołdrę kupuje się raz na kilka lat, a takie naturalne włosie to super inkubator dla roztoczy, grzybów i innego paskudztwa, a poza tym jak to prać i suszyć?

Co do poduszek to raczej nie ma wielkiego znaczenia, czy są od "kompletu", bardziej się liczą indywidualne upodobania i żeby rozmiar poszewek pasował. Poduszka ze sztucznym wypełnieniem będzie na pewno bardziej sprężysta, natomiast osoby, które bardziej cenią sobie miękkość będą raczej bardziej zadowolone z puchu.
Źródło: babskieforum.fora.pl/a/a,3672.html


Temat: *****X&Xi 2007 oraz nasze Dobre Dusze....pitu pitu*****
owczą wełnę mamy my kołdrę i młody poduszki pod łózeczkiem rozłożone, mamy teraz zalecenie prać poduszki jaśki co 2 tygodnie, własnie żeby pozbyć się roztoczy, przynajmniej z najbliższego kontaktu
Źródło: babskieforum.pl/viewtopic.php?t=3367
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.