koła tylne do kosiarek prtner

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: mini traktorek - kosiarka samojezdna
" />Ciekawe jak by sie spisał pług wirnikowy dwustopniowy razem z traktorkiem ? na atrakcyjności takiego rozwiązania wpływa szerokość 107 cm. Czy może faktycznie lepiej osobna odśnieżarka z pługiem wirnikowym (ale tutaj już mamy okolo 60cm szerokości ...tak ze trzeba sie nadreptać)
Ciężki temat bo pieniądze ciężko zarobione wiadomo jak każdy chciałbym dobrze zainwestować.
Partnera mam kosiarkę tylko wlanie z mniejszymi i napędem na tylne koła i jestem zadowolony. Faktem jest ze i husqvarna (partner) nie popisali sie w tym sezonie i praktycznie ciężko było znaleźć produkt (kosiarkę) od-nich który nie był by negatywnie oceniony na forum. W samym salonie husqvarny sprzedawca potwierdził opinie forumowiczów.

pozdrawiam zender
ps.jeszcze rozważam zakup john deer 130R 2CYL B&S w cenie 13 tys zl albo partnera V 2cyl B&S 20km za 10tys zł. Czasu trochę mam...tzn do pierwszego śniegu
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=38151Temat: mini traktorek - kosiarka samojezdna
" />Partner to rzeczywiście taki młodszy brat Husqvarny, przynajmniej chyba u każdego dealera w Polsce można spotkać produkty sygnowane tą nazwą. Niestety nie mam dobrych wspomnień z kosiarkami Partnera - jedna jeździła do reklamacji tylnych kół kilka razy, a na koniec się okazało, że ten model tak ma i gwarant nic z tym nie chciał zrobić. Drugi model od nowości nie działa tak jak powinien i także kilka wizyt w serwisie kończyło się rozłożonymi rękoma serwisantów (bynajmniej nie na mój widok, tylko na brak możliwości naprawienia niedogodnień). Jednak były to małe kosiarki, z niezbyt wygórowanej półki cenowej.

Co do odśnieżarki: kostkę brukową odśnieża bardzo dobrze, asfalt nawet nieźle. Mam porównanie działania mojej odśnieżarki z pługiem przyczepionym do traktorka (Husqvarny) którą posługują się pracownicy usług komunalnych. Czasami jak mam przypływ dobroci to poprawiam po nich odśnieżanie bo piesi nie mogliby dojść do przystanku autobusowego po ich odśnieżaniu. Ale jeżdzą bez łańcuchów i odważników (ale za to w dwójkę, żeby dociążyć tył traktorka, przy większyn śniegu po prostu koła kręcą się i nie jadą dalej). A co do uszkodzenia roślinek: nie ma obawy. Jeżeli śnieg jest sypki i nie dość mokry to po prostu odlatuje na 7-8 metrów. Przy cięższym śniegu 3-4 metry, ale wystarcza.

A co do zdejmowania deka: raz na jakiś czas i tak to trzeba zrobić, przynajmniej przy koszeniu takim jak ja "uskuteczniam". Nie zbieram gałązek z trawnika przed koszeniem, z pojedynczymi kretowinami też się jakoś specjalnie nie obchodzę, po prostu przez nie przejeżdzam. Dlatego pojedyncze zaprawki czasami się przydają, żeby rdzawa koleżanka się nie zadomowiła. Wiosenne ostrzenie noży wystarcza, żeby uzyskać idealną ostrość na cały sezon.

Zwróć również uwagę na noże. Dobrze by było, żeby były przeznaczone do mulczowania. Są droższe jako część zamienna, ale według mnie bardziej przydatne.

Zapytaj sprzedawców w swojej okolicy ile wyniesie taki zestaw zimowy do traktorka: lemiesz regulowana lewo/prawo/prosto, dwa łańcuchy, dwa ciężarki i dwa litry oleju. Jeżeli się zdecydujesz na opcję z traktorkiem to o brak mocy do odśnieżania nie będziesz musiał się martwić. Wyłączasz noże i cała moc przekazywana jest na koła. Ja swoim ciągnę do drobnych prac ogrodowych normalną przyczepkę która waży 180 kg i jest dodatkowo załadowana ciężarem w granicach 200-300 kg. Jeszcze nie było nigdy z tym problemów. Do wyboru pomiedzy zestawem do traktorka a odśnieżarką powinna mieć też również charakterystyka terenu do odśnieżenia. Jeżeli masz miejsce żeby cały śnieg gdzieś odgarniać, wtedy traktorek da radę. Jeżeli nie - wtedy pomyśl nad odśnieżarką.

Pozdrawiam
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=38151
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.