Kod kreskowy Londyn

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: Lufthansa
Lufthansa wprowadza w Polsce elektroniczne karty pokładowe

Pasażerowie już dawno zapomnieli o papierowych biletach lotniczych, które zostały zastąpione wersją elektroniczną. Teraz będą musieli się także przyzwyczaić do elektronicznych kart pokładowych.
Wiele linii lotniczych już udostępnia elektroniczne odpowiedniki kart pokładowych. W Polsce pierwszą linią, która je wprowadzi będzie niemiecka Lufthansa. Niemieckie linie lotnicze już w przyszłym tygodniu zaoferują Polakom karty pokładowe (boarding pass) na telefon komórkowy. Na razie tylko na warszawskim Okęciu.

Aby dokonać odprawy, wystarczy zalogować się na stronie internetowej przewoźnika. Po odprawie pasażer dostaje e-mail (może sobie wtedy wydrukować własną kartę pokładową) lub SMS na swój telefon ze wszelkimi informacjami na temat rejsu, numerem lotu czy godziną odlotu. Komórkowa karta pokładowa ma też specjalny kod kreskowy, który tuż przed wejściem na pokład samolotu jest sczytywany przez skaner na lotnisku.

Jakub Mielniczuk, rzecznik PPL zapewnił, iż bramki w północnym pirsie nowego terminalu 2 na warszawskim lotnisku są przystosowane do odczytu komórkowych kart pokładowych.

Równolegle usługa rusza m.in. w Brukseli, Paryżu czy Helsinkach. Wcześniej linia podobne rozwiązania wprowadziła w Niemczech oraz m.in. na lotniskach w Amsterdamie, Wiedniu i Londynie.

Elektroniczne karty pokładowe przekładają się na niższe koszty linii, a pasażerom dają większą wygodę. Dlatego nad takimi przedsięwzięciami pracują też inni przewoźnicy, m.in. Air France czy LOT.
Źródło: travelforum.pl/showthread.php?t=1643Temat: Firma w polsce a prawo wloskie?

  No, widzę kompleksy polskiego biznesu. W Polsce od zawsze królowały poglądy, że zamiast normalnej nazwy i adresu należy podać jakieś angielskie lub włoskie ble-ble-ble i "London-Roma-New York". Stąd te wszystkie "Gino Rossi". A ja chwalę "Ryłko" i markę "Baldowski" - i dobre, i polskie.

A w świetle prawa mie ma możliwości korzystania z przepisów innego prawa, jeżeli firma jest zarejestrowana tu (jest to logiczne, czyżby nie?).
Zresztą, nasza ustawa przedmiotowa dostatecznie chroni prywatność klientów/użytkowników.
I jeszcze jedno. Jeżeli chodzi o handel, nalezy pamietać, że towar zwykle jest opatrzony kodem kreskowym, który "zdradza" kraj, z którego pochodzi w sensie handlowym (bo kod nie zawsze wskazuje na producenta - raczej na zamawiającą go firmę handlową). Więc klient włoski i tak się dowie, skąd dostaje zamówiony towar. A kwestia faktur?
Niegyś Polska słynęła z podrabiania znanych marek, teraz widać, że tendencja ta się rozprzestrzeniła na handel w internecie. Ale podrabianie strony to nie wszystko: jednocześnie trzebaby podrobić takie dokumenty, fałszowanie których staje się przestępstwem.
Źródło: forumprawne.org/showthread.php?t=117290


Temat: Poczta - zawsze oglądajcie przesyłki, zanim pokwitujecie.
Dot.: Poczta - zawsze oglądajcie przesyłki, zanim pokwitujecie.
  Fakt, nasz POczta Polska popsuła sie strasznie! Ja od kilku lat dostaję przesyłki od siostry z Londynu, wcześniej z Kanady i prawie każda paczka jeśli jest grubsza dochodzi "uszkodzona" w Warszawie ją foliują i przyklejają pieczatkę, ale po kilku przypadkach że czegos brakowało, siostra na kopercie z tyłu pisze mi zawsze P. S. Przesyłam ci.... i wypisuje co jest w środku. Skutkuje. Natomiast faktycznie kilka gwarantowanych nagród do mnie nei dotarło. Kiedyś firma jedna przysłała mi gadzety, ha ha koperta uszkodzona a w środku list że przesyłają mi gadzęty za wysłane kody kreskowe. Napisałam do firmy ze nic nie dostałam prócz listu, wysłali jeszcze raz tym razem poleconym, ale czy każdy musi wiecej płacić żeby doszła cała przesyłka?? Nie wiem co robić, w sumie sa jeszcze firmy kurierskie i oni narazie mi nie zaszli za skórę, ale czasem wystawią taki rachunek że....
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64173


Temat: Mark Knopfler we Wrocławiu!!!
Cytat:
może ktoś byłby zainteresowany dwoma biletami w sektorze A1? moja wyprawa do Wrocławia wydaje się coraz mniej prawdopodobna :(
nie mam sumienia ciągnąć niespełna dwuletniej pociechy przez pół Polski przez 3 kolejne po sobie weekendy a obie babcie mam po 300km zupełnie nie po drodze na koncert
bilety print@home kupione we wrześniu 2009, organizator zwrotów nie przyjmuje ale dowiadywałem się że nie ma problemu z przekazaniem biletów innym osobom (istotny jest kod kreskowy z wydruku)
płaciłem po 176PLN za bilet i tyle chciałbym za każdy z nich odzyskać,
aha - mój rejon to Warszawa
d.

Wlasnie poszukiwanie biletu sprawia, ze trafilem na to forum (ale chyba i tak zawitam na dluzej :)). O ile wciaz masz te bilety to jestem zainteresowany jednym z nich. Na codzien mieszkam w Londynie i nie bylem pewny czy bede w Polsce w tym czasie i dlatego nie kupowalem biletu. Z drugiej strony nie chce tez dorabiac pseudofanow, ktorzy sprzedaja bilety dwa razy drozej.

Jesli jednak oferta dudka jest juz nieaktualna to mam pytanie do reszty uzytkownikow czy macie moze jeden bilet na sprzedaz (nie wazne ktory sektor albo czy vip - kupie kazdy, byle po cenie ustalonej przez organizatora)

Pozdrawiam
Źródło: forum.knopfler.pl/showthread.php?t=1463
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.