Grzejnik PURMO zimny do połowy

O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe

Temat: Kaloryfer, Purmo C Mały problem
Witam.
Mam kłopot z kaloryferem Purmo C, a dokładnie z odpowietrznikiem. Kiedy ostatnio próbowałem odpowietrzyć grzejnik, ponieważ jego połowa była zimna ułamłem końcówkę, w której jest miejsce na śrubokręt i niestety nie mogę go odpowietrzyć... w pokoju jet już niemal zupelnie zimno (16,5oC). Proszę o radę, co mogę zrobić, by wymienić śrubę w odpowietrzniku lub by w ogóle odpowietrzyć kaloryfer.

Źródło: forum.idg.pl/index.php?showtopic=125392Temat: Wymienione grzejniki u dołu zimne
W części domu mam grzejniki Purmo,które grzeją na całej wysokości.Pozostałe grzejniki miałem stare i właśnie wymieniłem na nowe Delonghi.Wszystkie wymienione grzeją do połowy.Grzejniki odpowietrzałem kilka krotnie,poziom jest prawidłowy(z minimalnym uniesieniem przy odpowietrzniku).Dodam jeszcze,że zawory są zwłykłe, piec wglowy z pompką.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1454086.html


Temat: Grzejnik od polowy ciepły
Podkleję się pod temat bo mam podobną sytuację.Piec -elexia comfort, 5 grzejników "Purmo",1 łazienkowy.Problem polega na tym że największy grzejnik (potrójny) jest tylko do połowy ciepły w pionie-czyli góra gorąca a dół zimny.Co ciekawe-jeśli dotknę rurek wychodzących z podłogi to i zasilanie i powrót jest ciepły.Kolejny problem jest taki że notorycznie zapowietrza mi się grzejnik łazienkowy.Tylko jeśli chodzi o to zapowietrzanie to przypuszczalnie jest mi znana przyczyna-uszkodzony zawór bezpieczeństwa w piecu (przy nawet niskim ciśnieniu upuszcza wodę z układu)-niestety nie wiem gdzie go mogę kupić.A czytając posty zastanawiam się nad kupnem automatycznych odpowietrzników i wkręcić je do grzejnika łazienkowego i nie wiem czy to mogłoby pomóc w tym dużym grzejniku-potrójnym.Myślałem też o wyrzuceniu zaworu i wkręceniu w jego miejsce zaślepki-czy może to dać jakiś efekt?Zawór jest termostatyczny ale bez kryzy.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1518384.html
 

Powered by WordPress dla [O mnie - Smaczne, zdrowe... wyroby domowe]. Design by Free WordPress Themes.